Moos. Metsmaasikamoos. Metsmaasika-mustikamoos

Minu peres nimetati metsmaasika-mustikamoosi maailma parimaks moosiks. Tollal oli see üsna tavaline hoidis. Raiesmikud punatasid metsmaasikatest, istu ainult maha ja korja ning mustikatestki polnud puudus. Siis võtsid kodulähedastel raielankidel võimust vaarikad, põdrakanep ja viimaks puud. Maasikamaitse sai suhu ikka, aga moosiks paslikust kogusest võis ainult unistada. Mustikaõied langesid alalõpmata öökülma ohvriks. Nii ei ole ma seda lapsepõlve lemmikut vist pea 20 aastat suu sissegi saanud.

Eile sattusin üle tüki aja maale. Metsa luusima minnes jätsin seekord isegi fotoaparaadi koju, lootuses kukeseenesaagile haarasin aga kaasa noa ja korvi. Kukeseeni ma ei leidnud (küll mõned haavapuravikud, aga mitte see ei ole hetkel oluline), aga kahe aasta tagusel lageraielangil kohtasin metsmaasikaid… palju metsmaasikaid! Kõigepalt sai kõht täis söödud. Siis sigines pähe mõte, et hmm, marju paistab siin veel olevat, aga no ega neid nii palju ikka ei saa olla, et moosi keeta. Ega teisiti teada ei saa, kui korjama hakates. Mõeldud, tehtud. Ja see sinine taevas ning putukate sumin… Tublid tunnid hiljem laekusin koju pea 2 kilo metsmaasikatega.

Täna ei läbenud isegi lõunaaega ära oodata, vaid suunasin lauatelefoni mobiilile ja leekisin turule mustikate järele. Kilohind oli muidugi vinge, aga kes see hinnast hoolib, kui küsimus on lapsepõlve parimas moosis.

Metsmaasika-mustikamoos

2 kg metsmaasikaid
1,5 kg mustikaid
1,5 kg suhkrut

Moosisuhkrut kulub vähem, aga vähemalt täna ei õnnestunud seda leida mitte ühestki Tartu poest, nii et käiku läks tavaline suhkur.

Puhasta marjad ja pane suhkruga kihiti potti. Kuumuta keemiseni. Keeda madalal kuumusel 10-15 minutit, riisu vaht ära. Kuum moos tõsta steriliseeritud purkidesse (võimalikult ääreni), kata kohe kaanega ja keera kinni. Moosikeetmisest ja purkide ettevalmistamisest on oma blogis väga kasulikult kirjutanud Thredahlia.

6 responses to “Moos. Metsmaasikamoos. Metsmaasika-mustikamoos

 1. väga ilusad moosipurgid.

  Meeldib

 2. 🙂 Ma ei saa ostmata jätta midagi, mis on mesilasepildiga :p Ostetud Põlva kaubanduskeskusest ja müügil olen näinud ka Selverites.

  Meeldib

 3. Pingback: Skåne õunakook « Toidutegu

 4. Pingback: Rukkirullbiskviit mustikatega « Toidutegu

 5. mina lisan metsmaasikatele ja mustikatele juurde veel ka metsvaarikaid. püüan võimalusel panna kõiki ühesuguse koguse. minule ja lastele väga maitseb.

  Meeldib

 6. Pingback: Kakaokissell. Nostalgilis-kunstiliselt « Toidutegu

Kommenteeri

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s