Kookosetarretis rabarberiga

Rabarberihooaja ametlik avamine. Juba nädalate kaupa, alates sellest ajast, kui esimesed rabarberid peale lume sulamist otsad mulla alt välja torkasid, hiilisin mina vähemalt ülepäeviti aias rabarberipõõsa ümber. Esimene kevadine rabarber on ju tõeline delikatess, mida tuleb oodata kui hingeõnnistust. Nüüd viimaks leidsin, et aeg on küps. Rabarberit rünnata. Üsna julmal kombel – noaga. Aga mitte alatult ja selja tagant, vaid täiesti avalikult. Siin see esimene rabarber siis on, hoole ja armastusega Apocalyptica saatel maikuu Oma Maitse retsepti järgi kookospiimast tarretisega kokku sobitatud. Tulemus on üsna kreemjas ja pehme, kes eelistab tarretisemat, peaks želatiini kogust suurendama.

Kookosetarretis rabarberiga

Kookosetarretis rabarberiga

2 želatiinilehte
400 ml kookospiima
5 sl suhkrut
1 vanillikaun
300 g rabarberit
(mõned maasikad)

Pane želatiinilehed külma veega paisuma. Kuumuta kastrulis kookospiim ja 2 sl suhkrut keemiseni, tõsta pliidilt kõrvale ning sega hulka veest pigistatud želatiinilehed. Kui želatiin on lahustunud, vala segu klaasidesse, lase jahtuda ning tõsta külmikusse tarduma. Poolita vanillikaun ning lase 3 sl vee ja 3 sl suhkruga keema minna. Kui suhkur on sulanud, lisa puhastatud ning lühikesteks juppideks lõigatud rabarber (soovi korral ka mõned külmutatud maasikad). Keeda pehmeks, kuid mitte pudruks. Lase jahtuda ning lisa tardunud kookosesegule.

Kookosetarretis rabarberiga

Advertisements

4 responses to “Kookosetarretis rabarberiga

  1. Sul on hästi kenad fotod!

  2. Aitäh! 🙂

  3. Ma tegin seda mullu (retsept on BBC Good Foodi oma, seepärast :)) ja oli väga mõnus (retsept nr 8059)..
    Aga miks Sa rabarbrivarsi koorid? Ma teen seda ainult suuuuuurte ja puiste kesksuviste vartega, hetkel need ju sellised haprad alles. Minu arust jäävad koogid-desserdid ilusamat värvi ka, kui punased koored alles jätta..

  4. Mnjaa, kui sa nüüd nii küsid, siis eks see vist rohkem harjumus on. Ja mulle on alati tundunud, et koored on ikka liiga kiulised. Aga võib-olla tõesti ei ole noorte rabarberite puhul seda vaja. Proovin järele :).

Kommenteeri

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s