Kartul kahel kombel

Eestlased öeldakse olevat kartulirahvas. Võib-olla on see müüt. Võib-olla nüüdseks juba minevikunähtus. Aga selge on ka see, et pole suvel paremat toitu värskest kartulist. Või, till, hapukoor, värskelt hapendatud kurk ja kukeseened käivad asja juurde, ükskõik kas ükshaaval või kogunisti kõik koos, kuidas keegi parajasti eelistab. Kui siis lõpuks kõige lihtsamast variandist on isu täis söödud, võib kartuli suunata ka grillile. Talveks aga tundub paremini sobivat ahjus küpsetatud kartul. Valmistusviis on natuke erinev, aga tulemus põhimõtteliselt sama ning sobib ühtviisi hästi nii prae lisandiks kui ka suupistena serveerimiseks näiteks koos hapukoorekastmega. Maitseaineid ning nende kogust võib igaüks varieerida vastavalt oma maitse-eelistustele.

Grillitud kartul

enam-vähem ühesuurusi kartuleid
oliiviõli või grillõli
erinevaid maitseaineid

Pese kartulid puhtaks ning keeda koos koorega peaaegu pehmeks. Pane kartulid kilekotti, vala peale õli ja raputa heldekäeliselt omale meeldivaid maitseaineid (soola, pipart, paprikapulbrit, erinvaid ürte jne), raputa segamini, et kartulid oleksid õliga kaetud. Lüki külmas vees leotatud grilltikkude otsa (kui grillil on kõrgem äär, nii et kartuleid saab segada, siis pole tikke vajagi) ja grilli (~10 minutit).

Tšillikartul

kartuleid
oliiviõli
maitseaineid
tšillihelbeid

Pane toored, kooritud ja sektoriteks lõigatud kartulid kaussi või kilekotti, vala peale õli, raputa erinvaid maitseaineid ja tšillihelbeid (kogus oleneb sellest, kui palju tuleneelajaid on sööjate seas 🙂 Kõige parem on ta siis, kui korralikult pipardada ja vürtsitada – ütleks Majasokk ) ning sega või raputa läbi. Küpseta 225-kraadises ahjus, kuni kartulid on küpsed ja pealt krõbedad.

Advertisements

2 responses to “Kartul kahel kombel

  1. Imeilusad pildid nagu alati ning kõht läks jube tühjaks 🙂

  2. Kõht läks tõesti justkui tühjaks 🙂

Kommenteeri

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s