Kõrvitsarull

Peeaegu et kõige parem sügisene viis nädalavahetuse veetmiseks on hea seltskonnaga linnast lahkuda, veeta päev seenemetsas keset kõlinal langevaid kaselehti, hiljem jutuhoo ja joogiklaasi kõrval seeni puhastada ja töödelda, ahjukartulite tarvis suisa suvise ilmaga ahju kütta, hüva rooga ja hilisõhtust sauna nautida ning järgmisel päeval tagasiteelt kõrvale keerates ootamatult ilusaid paiku avastada.

Tegin katse. Panin pirukasse… ei, mitte muna, vaid kõrvitsa. Maitse oli, nagu oleks pirukasse pandud kõrvits. Esimene mulje oli mõnevõrra kahtlane – et misasi see siis nüüd ikkagi on. Tegelikult – siiski piisavalt huvitav, et siin kajastamist väärida. Ainult seekord oli küll tegemist küpsetisega, kus isegi minu jaoks suhkrut liiga vähe. Sestap järgmisel korral suhkru kogust natuke suurendaksin ja maitsebuketti täiendaksin kaneeliga.

Kõrvitsarull
(mugandatud: “Toitvad ja tervislikud kõrvitsaroad”)

Tainas:
200 g nisujahu
250 g täisteranisujahu
75 g võid
1 muna
1 tl küpsetuspulbrit
3 sl suhkrut
1 dl vett

Täidis:
700 g kõrvitsat
4 sl suhkrut
100 g kreeka pähkleid
200 g rosinaid
30 g võid

Sega mõlemad jahud ja küpsetuspulber, haki juurde külm või. Lisa suhkur, muna ja vähehaaval külm vesi ning sega ühtlaseks tainaks. Lase tainal 30 minutit seista.
Riivi kõrvits, sega juurde suhkur, rosinad ja pähklid. Rulli tainas jahusel laual piklikuks tükiks, määri sulavõiga ja tõsta ühtlase kihina peale täidis (servadest jäta 2 cm katmata). Tõsta katmata servad täidise peale ning keera tainaleht rulli. Küpseta 200-kraadises ahjus 40-45 minutit. Piserda ahjust võetud rulli veega ning lase rätiku all jahtuda. Sõelu peale tuhksuhkrut.

Advertisements

2 responses to “Kõrvitsarull

  1. Pingback: Porgandi kõrvitsapirukas | taavikokkab

  2. Pingback: Suu magusaks | taavikokkab

Kommenteeri

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s