Rukki-šokolaadiküpsised

Perenaine.ee-s on šokolaadikuu, aga tegelikult polnudki see põhjuseks, miks ma šokolaadiküpsiseid tegema hakkasin. Põhjus oli retseptis, mis kandis nime šokolaadiküpsised, mida sa ei unusta ja äratas minus esmalt jälle kretiini (et mis nimi see selline on või nii… aga ma püüan ennast tagasi hoida :P) ja seejärel ka siiski soovi neid unustamatuid katsetada. Omapoolsete täiendustega, muidugimõista.

Sest teine, hiljuti ilmnenud kiiks ei kipu enam rahulduma olemasolevate retseptidega, vaid üritab ilmtingimata lisada just selle vajaka oleva nüansi. Nõnda oli ka selle retseptiga, teatavad lisandused, eelkõige rukkijahu näol hakkasid peas kohe kuju võtma ning kui poes jäid silma rukkikliid, sai ideekildudest tervik.

Neid küpsiseid võib pidada hiiglaslike kaeraküpsiste kaugeteks tumedaverelisteks sugulasteks, võib-olla pisut vähem õhulisteks, see-eest aga hullutavamalt lõhnavamaks. Ent ma kardan, et kõik, kes neid proovida said, on kole napisõnalised, seega jääb vist teada saamata, kas oli tegemist unustamatute küpsistega või mitte ;).

Ah soo – kes koera saba kergitab 😉 – peale roosade suhkrusüdamete on kõik neil piltidel olev mu enda tehtud.

Rukki-šokolaadiküpsised (~ 30 tk)
(mugandatud: Eesti Naine, 11/2010)

150 g võid
100 g pruuni suhkrut
90 g nisujahu
90 g rukkijahu
85 g rukkikliisid
150 g sarapuupähkleid
200 g tumedat šokolaadi
1 tl küpsetuspulbrit
1 tl vanillisuhkrut
pisut soola
2 muna

Hõõru või suhkruga vahule. Sega nisu- ja rukkijahu, rukkikliid, küpsetuspulber, sool ja vanillisuhkur omavahel. Haki pähklid ja šokolaad jämedalt, soovi korral võid pähkleid enne ahjus või kuival pannil röstida. Lisa võivahule lahti klopitud muna ja ülejäänud ained ning sega kõik ühtlaseks tainaks.

Lase pool tundi külmas seista. Veereta tainast peopesas pallikesed ning suru need küpsetuspaberiga kaetud plaadile ketasteks, jättes vahele kerkimisruumi. Küpseta 200-kraadises ahjus 15 minutit. Lase veidi jahtuda, enne kui pannilt eemaldad.

Advertisements

5 responses to “Rukki-šokolaadiküpsised

  1. Oi, kas ka see imeilus sall seal all?! 🙂

  2. Jah, see ka 🙂

  3. Oh kui maitsvad (tunduvad)! Ja neisse sobiks vist isegi rosin (kui oleks piisavalt krõbedaks küpsetet). I wanna have a peace of those! 😉

  4. peace=piece.
    Piiss! 🙂

  5. piece of cookie=peace 😉 Sa tead ilmselt umbes, mida ma sellega öelda tahan 😛

Kommenteeri

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s