Banaanijäätis

Käisin vahepeal jälle natuke ära. Kaasa võtsin kolm raamatut (kõik lugesin läbi), pudeli valget veini ja parmesaniriivi (et nõgeserisoto jaoks juustu riivida, muidugimõista). Lihtne oli olla. Pole päris tõsi, et ka kõik keeruline on tegelikult lihtne. On sõlmi, mida lahti ei harutatagi. Aga see on vahest küll tõde, et lihtsad asjad on kõige olulisemad. Inimesed, kellega ei pea teesklema. Inimesed, kellega seotud rõõm ja valu on meist meid vorminud. Linnulaul ja rabavaikus. See võib kõlada lapsikult. Seda võib pidada eskapismiks. Aga just see muutub oluliseks, kui enam ei tea, kuhu ja kas üldse.  

Ja kui nüüd selle jutuga kööki kolida, siis banaanijäätisest enam lihtsamat retsepti ei saa ilmselt olemas olla. Aga toimib. Maitset kommenteerides peaks jäätisearmastajatele ütlema, et maitseb nagu jäätis (ma arvan). Minusugusele, kes küll jäätist päris ei vihka, aga selle vajalikkusest ka aru ei saa, maitses see igatahes pärisvariandist hoopis paremini.

Muusika: David Darling “Minor Blue”

Banaanijäätis (kahele)
(allikas: Tegemisi-toimetusi)

3 küpset banaani

Koori ja viiluta (küpsed, aga mitte üle valminud) banaanid ning pane umbes kaheks tunniks sügavkülma. (Banaanid peaks olema külmunud, aga veel mitte päris kõvadeks jääklompideks muutunud, liiga külmunud banaanil lase kümmekond minutit toatemperatuuril seista ) Püreesta saumikseriga ning serveeri.

Advertisements

5 responses to “Banaanijäätis

  1. Minu meelest ka 🙂

  2. ma käisin üle lugemas igaks juhuks, kas oligi nõnna lihtne tegu. homme pakun õhtusöögi lõpetuseks.

  3. Ma just sõin veidi vastu tahtmist ära oma küpsed banaanid; muidu eelistan ikka tooremapoolseid. Oleks varem retseptile sattunud, oleks kindlasti proovinud, sest banaanijäätisest paremat pole olemas – kuigi sellisel kujul valmistamise peale polekski tulnud! Aga kõige geniaalsemad lahendused ongi ju kõige lihtsamad.

  4. Ma eelistan ka niisama söömiseks veidi toorevõitu banaane. Küpsed saab nüüdsest jäätiseks teha (ja üleküpsenud isendid koogi või muffinite sisse suunata :P).

Kommenteeri

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s