Toidutegu sai neljaseks

Neli aastat olen seda nimetanud toidublogiks. Viienda aasta künnisel on vist aeg öelda, et seda ta tegelikult ei ole. Igasugused žanripiirid hakkavad ühel hetkel ahistavana tunduma, sellepärast ütleme edaspidi, et see on lihtsalt gastronoomilise kallakuga virtuaalne peegeldus ühe elu kildudest.

Aitäh, et olete mul juba neli aastat külas käinud! Ilma lugejateta poleks Toidutegu, vähemalt mitte sellisel kujul.

Statistikat täna ei tee, juttu ka ei räägi, näitan hoopis osa oma köögilemmikutest, maitseid, lõhnu ja värve – ikka neid lihtsaid asju, millele on ka niisama tore mõelda.

Suhkruta, aga rohke koorega. Mitte et kohvita ei saaks, olulisem on rituaal ise, rahulik pooltund ärkamise ja kohustuste vahel.

Küpsed, lõhnavad, päikest täis tomatid. Südasuve kvintessents.

See õige ja aromaatne ja soovitatavalt ise tehtud ikka. Mina eelistan suhkru ja vanillikauna kohviveskis ära jahvatada, aga võib ka lihtsalt vanillikauna suhkru sees hoida.

Liiga lihtne? Võib-olla. Aga ma armastan värskelt jahvatatud musta pipra lõhna ja maitset. Just see on põhi, millele paljudes soolastes toitudes toetub kõik muu.

Mustikamets ja mustikasupp ja mustika-metsmaasikamoos ja mustikatest värvitud sõrmed ja tunne, et just need on asjad, mis loevad.

Piisavalt tavaline. Piisavalt eriline. Passib kookidesse, pudru ja saia peale, aga kõige parem on süüa lusikaga otse purgist ning silmi sulgedes on hõlbus tunda päikest oma näol ning sookailu lõhna ninas.

See on klišee, aga ikkagi peidab basiiliku lõhn endas aimust sumedast õhtust, päikesesoojadest kividest, kaugest muusikast, heast toidust ja veel paremast seltskonnast.

“Soolata, pipardada ja vürtsitada tuleb korralikult, siis on ta hea.” – Majasokk. Kes on tuttav minu suppide ja pajaroogadega, teab, et need kipuvad olema tuleneelajale sobilikud. Aga mulle meeldib nii.

Esimene, pikisilmi oodatu, mis toob endaga tõelise kevade ja ööbikud ja kirsipuude õitsemise ja teadmise, kui üürike see kõik on.

Ja lõpuks – vahuvein. Kui on midagi tähistada ja siis ka, kui ei ole. Täna võib tähistada küll. Blogi lugejate terviseks!

15 responses to “Toidutegu sai neljaseks

 1. Palju õnne blogile! Jõudu ja jaksu blogipidajale, et jätkuvalt oleks mõnus tekst pikitud kaunite fotodega.

 2. See on -taevas ja maa ühes- siin blogis sageli. Sööki jagub Hingele….tänu jagamise eest. Rõõmu ja Rahu Su Teele!

 3. PuhvisKukk

  Nii tore lugemine puhapaeva hommikuks. Jatku!

 4. Palju õnne blogile ja blogipidajale! Olen seni olnud vaikiv lugeja, kuid tean alati kuhu tulla mõnd head retsepti saama. 🙂 Edu!

 5. Nii mõnus postitus 🙂 Palju õnne blogi sünnipäeva puhul!

 6. Õnnesoovid blogile! Tõeliselt mõnus lugemine ja proovitud on nii mõndagi retsepti. Edu ja palju häid mõtteid edaspidiseks:)

 7. Palju õnne, Sille, blogi sünnipäevaks! Siin lugemas käia on nauding.

 8. Palju õnne ja jõudu edaspidiseks!!!
  Väga ilusad sünnipäeva postituse pildid!

 9. Õnne blogi sünnipäevaks! Aga et blogi ennast ise ju ei kirjuta, siis õnnitllused ka sulle endale, ikka koos sinu köögilemmikute, rabade, maakodu marjametsade ja elu-üle-järgi-mõtlemistega:).

 10. Õnnitlused blogi perenaisele ja jätkuvat nobedat klahvide klõbistamist. Tänud meeldivate hetkede eest, jään uute mõttekildude ootele.

 11. Õnne ehk jagub. Tahtsin vaid tänada, et raatsid endast anda ja jagada! Enamasti ei oskagi midagi öelda ega kommenteerida aga vaikselt ikka nohistan retsepte järele proovida ning alati loen mõnu ja naudinguga. Ole tänatud! 🙂

 12. Siin on vist nüüd õige koht oma maitse suunas viitav üleskutse teha: ja tulgu viies aasta magusam! 😉

 13. Palju õnne blogi sünnipäeva puhul ja et juttu jätkuks kauemaks 😉

 14. Sinu jutud on tõeliselt hinge minevad ja toidud isuäratavad ning kaunilt pildile püütud. Head isu ja voolavat sulge ka edaspidiseks ja õnne muidugi ka šampanjaklaasi kõlina saatel!

 15. Aitäh kõigile õnnesoovide eest!

Kommenteeri

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s