Pardi-confit

Täna teeme sedapidi, et kõigepealt retsept ja seejärel muu jutt. Nii et alustuseks võetagu pardikoivad (kust kohast, seda mina ei tea, aga niiviisi ma ka ei soovita, nagu mul juhtus – et kõigepealt pidin ennast hiljuti avatud poe juures kaks päeva järjest tühja asja pärast vihastama, kuna pargitud oli igale poole, kuhu võimalik ja sinna kah, kuhu ei olnud võimalik, ja lõpuks ei jäänud ikka muud üle, kui pardikoibade järele linna teise serva sõita). Ühesõnaga, alustame parem sellest hetkest, kus pardikoivad on olemas, nii et saab nad ööseks maitsestuma tõsta ja järgmisel päeval ahju lükata. Seejärel on mitu tundi täitsa vaba aega. Ja siis võibki juba veinipudeli lahti korkida. Ilus elu, mis?

Pardi-confit (neljale)

4 pardikoiba
2 sl soola
4 küüslauguküünt
paar loorberilehte
värsket tüümiani
musta pipart

Puista pool soolast vormi põhja, tõsta pardikoivad peale ning hõõru ülejäänud soolaga sisse. Puista peale-vahele ka purustatud küüslauk, katki murtud loorberilehed ja tüümianioksakesed. Tõsta vähemalt 12 tunniks külmkappi. Järgmisel päeval kalla välja nõrgunud lihamahl ära ning pühi koivad lahtisest soolast puhtaks. Jahvata koibadele musta pipart, kata vorm kaanega ja tõsta 220-kraadisesse ahju, (kui on käepärast, võib lisada hane- või pardirasva, aga koivad küpsevad omas rasvaski mahlased) küpseta 15 minutit, alanda kuumus 140 kraadile ning küpseta veel 2-3 tundi.

Lisaks sellele on mul ülimalt hea meel teada anda, et koostöös Timeriga on valminud Gurmaanikalender 2013. Et aega oli üsna napilt ning uusi fotosid eriti teha ei jõudnud, siis sisaldab kalender põhiliselt varasemaid retsepte ja pilte.

Päris lõpetuseks aga paari päeva tagune leid fb-st:

Never take someone for granted.
Hold every person close to your heart
because you might wake up one day
and realize you´ve lost a diamond
while you were too busy collecting stones…

Kuidagi (nukralt) ilus oli. Kes meist siis poleks kunagi mõnd teemanti kaotanud. Või siis ka hoopis ümberpöördult – pidanud teemandiks midagi, mis oli kõigest lihvitud klaas – silmapaistev, aga väärtusetu…

Advertisements

3 responses to “Pardi-confit

  1. hästi stiilne kalender – palju õnne! tundub, et varsti ei ole toidublogijad vaid ajakirjade toidukülgi vallutanud, vaid ka köögikalendrid koosnevad blogijate ilusatest piltidest ja heades retseptidest 🙂

  2. Aitäh, Silja! Ma arvan, et toidublogijate laiem haare on ainult tervitatav 🙂

  3. absoluutselt!:)
    ja eriti tore on, et laupäeva hommikul telekat käima pannes näed ka seal neid samu armsaid nägusid:)

Kommenteeri

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s