Topeltvürtsikilud

Olen endiselt elus küll. Ma lihtsalt ei kirjuta. Mitte midagi.

Kaotasin nimelt vahepeal täielikult usu (ilusatesse) sõnadesse (igasuguse kannatuse ka) ja katsetasin, kas saab olla üldse kirjutamata. Sai küll (no ma proovisin teistsuguseid sõnu kah, aga selle peale tekkis tunne, et tuleks tsenseerida mitte üksnes sõnu, vaid ka mõtteid, nii et jätsin heaga pooleli). Usk muidugi tuli pikapeale teatud määral tagasi, kirjutada tahtmine mitte. Eks ta ühel hetkel ikka kohale hiilib ja teeb ilmsüüta näo, nagu poleks kuskil käinudki, sellepärast ma murelikuks muutumist väga tõsiselt ei kaalu.

Seniks:

Let everything happen to you: beauty and terror.
Just keep going.
No feeling is final.
(Rainer Maria Rilke)

Muusika: Wojciech Kilar “The Kiss”

Topeltvürtsikilud

Topeltvürtsikilud
(allikas: Oma Maitse)

1 karp vürtsikilu
1 väike punane sibul
5 cm jupp porrut
4 tl kappareid

Kaste:
1 küüslauguküüs
1 dl oliiviõli
4 tl palsamiäädikat
1 tl sinepit
soola, pipart

Puhasta kilud ja aseta vaagnale. Puista peale hakitud sibul, õhukesed porrulauguviilud ja kapparid. Sega kastmeained, vala kaste kiludele ning lase külmkapis maitsestuda vähemalt 3 tundi, veel parem järgmise päevani. Serveeri vutimunade ja musta leiva või röstsaiaga.

Topeltvürtsikilud

2 responses to “Topeltvürtsikilud

  1. Kui sõnu pole, mida öelda, siis olgu nii. Vahel on jälle mõtted nii korrast ära ja neid on nii palju, et ei leia seda õiget sõna millest kõik hargnema võiks hakata. Kirjutamine struktureerib mõtlemist on keegi kunagi lausunud. Ikka ja jälle tõden, et see inimene teadis millest rääkis.
    Tänan Sind selle blogi eest.

    Meeldib

  2. Tõsi on, et kirjutamine struktureerib mõtlemist, sestap olen ma eluaeg oma mõtetes selguse saamiseks neid kirja panema harjunud. Kui niidiotsa ei leia, siis aitab vahel seegi, kui lihtsalt peale hakata, vabalt võib juhtuda, et seepeale kuskilt hakkab miski hargnema. Kuid juhtub sedagi, et igasugune ainuüksi enese jaoks kirjapanek tundub liiga kurnav ja kasutu monoloog, kirjade kirjutamine aga omab mõtet vaid siis, kui neile ka vastatakse ning nii saavad sõnad tühja tuule õõnsa tähenduse. Aga see tunne läheb muidugi üle ja siis otsivad grafomaanid kirjutusvahendi jälle lagedale.

    Meeldib

Kommenteeri

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s