Küsimused vastustele

Hakkasin Epu juures kommentaari kirjutama, aga vaatasin, et see läeb nii pikaks, et koliks ikkagi parem enda pinnale ümber.

Oled sunnitud veetma pool aastat asustamata saarel, muust maailmast ära lõigatuna. Sul on võimalik endaga kaasa võtta üks blogija. Kelle valid?

Epp. Ma olen täiesti kindel, et tal on piisavalt praktilist meelt, metsikus looduses hakkama saamise võimet, asjatult närvi ei lähe ja suudab orienteeruda lahendustele.

Oletame, et sul on õnnestunud tol saarel ellu jääda. Aga rumala peaga lähed järjekordsele merereisile, satud tormi kätte, ja voilà! taas kord maandud asustamata saarel, ihuüksi. Seekord on sul võimalik endale seltsiks valida üks blogi. Jaa, mitte blogija, vaid nimelt blogi. Sinu valik on… ?

See ei ole nüüd küll üldse originaalne, aga – Ritsik. Ma ei tea, kuidas ta seda teeb, aga ka kõik igapäevased teemad on tema esituses kuidagi nii huvitavad (see ei ole üldse tavaline) ja tekitavad alati kommentaariumis pikki arutelusid, kus mõnikord muidugi esialgsest teemast kaugele ära triivitakse.

Kellega blogijaist tahaksid üheks päevaks kohad vahetada?

Marca. Ta tundub loomult hoopis teist tüüpi inimene olevat kui mina – ekstravertne ega karda oma ütlemistega kellegi tundeid riivata. Oleks ju tore vahelduseks proovida, kas nii oleks kuidagi lihtsam elada (nagu ma teinekord kipun kahtlustama).

Sul on tarvis Inglismaa kuningannale õhtusöök kokata. Keda palud kööki appi?

Erakordselt stiilne oleks seda teha koos Notsuga. Ma usun, et ta oleks vaba ja loomingulise käega kokkaja (kuigi Inglismaa kuninganna jaoks oleks äkki just traditsioonitruudust vaja?) ning kui aega jääb, siis saaksime selleri hakkimise kõrvale barokkooperist vestelda (ja mina saaksin targemaks).

Sul on vaja stiilinõu. Millise blogija käest küsid?

Ma ei loe ühtki stiiliblogi, nii et sellele jääb küll vastamata. Riietumisega olen siiani ise hakkama saanud (ja kuigi ma viimasel ajal kannan teatavasti peamiselt spordiriideid, siis kunagi olin ma kleidi, seeliku, villase mantli, ridiküli ja kontsaga saapa tüüp) ja interjöörikujunduse osas iseloomustab mind lihtsalt silmatorkav huvipuudus.

Sul tuleb asendada loomaaia lõvipuuri talitajat, abiks võid võtta ühe blogija. Kelle valid?

Morgie. Ta saab kindlasti kõigega hakkama, mida on vaja teha.

Sa hakkad tähtsale kohtumisele hiljaks jääma lihtlabase hommikuse laiskuse tõttu. Et laiskus ei kvalifitseeru mõjuva põhjusena, vajad usutavat vabandust, head Lugu. Kes blogijaist võiks sind selle väljamõtlemisel aidata?

Jüri. Võtame Loo väljamõtlemisel abiks ikka professionaalse kirjaniku, eks ole.

Sul on võimalus ühe blogija isikliku elu kohta mistahes küsimusi esitada. Kelle valid?

Selle võimaluse ma jätan küll vahele. Elu on näidanud, et ei ole vaja kellegi kohta kõike teada ega esitada küsimusi, mille ausat vastust sa tegelikult kuulda ei tahaks.

Nimeta mõni blogi, mida sa oma blogrollis presenteerimast hoidud, kuid sellegipoolest teinekord salaja lugema hiilid.

Salaja lugema ei hiili, elu on liiga lühike, et ebakvaliteetsele ajaveetmiseleviitmisele aega raisata, aga kuna ma mõnikord midagi jalgrattasõiduteemalist guugeldades sinna ikkagi satun, siis vahel olen ka natukeseks lugema ja issanda loomaaeda imestama jäänud. Blogi autor ise küll ilmselt vähemalt osalt trollib, aga üldiselt tahaks ma sealse kamba kohta öelda (ma ju võin?), et noh… nad on vist ikka tiba liiga palju anaeroobses režiimis trenni teinud ja aju ülearu kauaks hapnikupuudusesse jätnud.

Millised blogid sind ärritavad?

Ma selliseid ei loe (vt ka eelmine punkt). Aga eks mind ärritaks blogimaailmas samad nähtused mis päriseluski, eelkõige lollus, labasus, kitsarinnalisus ja pealiskaudsus, ükshaaval või veel halvemal juhul kombinatsioonis.

Millised blogid sind vaimustavad?

Intelligentsed. Avara maailmavaatega. Hea keelekasutusega. Analüüsi- ja üldistusvõimega maailma ja iseenda suhtes. Nagu kõik need, mida ma jälgin.

Kõige ilusam blogija?

Siin peaks küll alustama defineerimisest. Kas puhtalt välimuse põhjal või ilusa hinge põhjal? Või mõlema põhjal? Või (mis mulle endale kõige rohkem meeldib) on ilus selline inimene, kes on tervik, tunneb ennast, on endaga rahujalal ning teeb seda, mis talle meeldib? Sel juhul Rents. Ja Murca ka.

Kõige ausam blogija?

Seda on inimest tundmata üsna raske hinnata, kui aus ta täpselt oma kirjatükkides on ning ka avameelsus võib vabalt olla näiline. Aga ilmselt ikka väga väga naine, kes on ka ise öelnud, et tema jaoks mittekäsitletavaid teemasid tegelikult pole.

Kõige mõistlikum blogija?

Noh, ma nüüd ei tea. Kuduv koeraomanik ja Triangel tunduvad sellised kahe jalaga maa peal olevad inimesed. Aga samas tuleks ka siin ilmselt kõigepealt hakata sõna ‘mõistlik’ defineerima. Arvan, et sõltuvalt definitsioonist võib ühelt poolt öelda, et kõik minu jälgitavad blogijad täiesti mõistlikud ja vastutusvõimelised täiskasvanud inimesed ja teisalt pole mitte keegi neist mitte vähimalgi määral mingi igav kuivik.

Kõige hingekosutavam blogija?

Mäemamma. Ja tal on tihti blogis ka hingekosutavaid mäevaateid.

Blogija, kellega sa hingesugulust oled tundnud?

Väga väga naine – neid kordi on olnud palju, kus ma olen tundnud kergendust, et ma ei ole oma liigi ainus esindaja, et neid on veel (vähemalt üks), kes tunnetavad maailma ja inimesi nii samal moel. Aga ka Soodoma. Ja Kaur, kes saab aru, mida ma räägin, kui ma räägin rattasõidust!

Blogija, kes sind naerma ajab?

Klm oma konvekablogiga. Palju äratundmisrõõmu teise akadeemilise asutuse töötaja jaoks. Ja Klari.

Blogija, kes on sinu jaoks salapärane?

See on jälle täiesti ebaoriginaalne – Tavainimene. Kui ma praktiliselt kõigi teiste blogijate puhul tean midagigi selle kohta, kes nad on või millega tegelevad, siis temast mitte. Aga ta kirjutab nii hästi ja teeb vahel päevakajalistest teemadest väga teraseid, vaimukaid ja nauditavaid kokkuvõtteid.

Sinu lemmikkommentaator(id)? Paluks vaadata laiemalt kui vaid su omaenda blogisabade piires.

Notsu. Ja Klari. Ja Kaur.

Ja lõpetuseks üllatus: saad kuldkalakesele esitada kolm blogiteemalist soovi. Lao lagedale.

– võiksin ise rohkem kirjutada. Ma ei ütle, et võiks olla rohkem aega kirjutamiseks. See on valikute, mitte aja küsimus.
– et kõik kvaliteetblogijad leiaksid endas tahtmist jätkata (sest neid, kes on omal ajal lugemisrõõmu pakkunud ja siis loobunud või blogi parooli alla pannud, on ka üksjagu)
– sooviksin, et mu kirja pandud mõtted ärataksid ka teatud vaikivates lugejates rohkem soovi arvamust avaldada.

 

12 responses to “Küsimused vastustele

 1. väga väga naine

  Krt, nii huvitav on, et hakkan vaikselt mõtlema, et tegin vea, epu juures lihtsalt kommentaari poolitades ja seda juttu üldse oma blogisse ei pannud =P

  Meeldib

 2. Jälle ma olen mõistlik!
  See on vist sellest, et igapäevaselt ma blogin kinnises keskkonnas ja no seal on ikka kõike 🙂 See ongi nagu päevaraamat, rohkem endale, et jääks igast päevast maha meeleolu ja märk. Ja ilma kohta märkus.. ja kõik see elu masendavam pool.

  Aga et ma käsitööblogis mõistliku mulje jätan, tuleb mulle üllatusena. Ju ma siis filtreerin palju. Samas tore teada, et ikka loetakse. Vahel on mul tunne, et blogisid ei viitsi enam keegi lugeda. Eriti pikemaid tekste.

  Meeldib

  • Ma natuke kartsin, et äkki mõistlikeks peetavatele see määratlus väga ei meeldi 🙂 Aga ma üldse ei mõtle kuidagi nii, et mõistlik = igav, pigem tähenduses ‘rahulik’ või ‘tasakaalukas’.
   Aga selge see, et blogi põhjal inimesest mingit adekvaatset pilti ei saa, isegi sel juhul, kui blogija väga suur enesetsenseerija pole, aga enamik siiski ilmselt küllaltki on, vähemalt ei kajastata kindlasti kõiki tahke oma elust.

   Liked by 1 person

 3. Epp Harmon

  Frieda, Saarel kohtume! =)

  Liked by 1 person

 4. Eks ma lootsin vaikselt olla kõige ilusam või siis vähemalt kõige mõistlikum, aga ka abivalmis valetaja roll täidab mu südame rõõmuga nagu muna-peekoni segu täidab muna-peekoni piruka.

  Meeldib

 5. Tänan. /hämmeldunud/

  Meeldib

Kommenteeri

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s