Elu on lihtsalt liiga kuradima raske*

Auto läks katki.

Lumi sulas ära ja suusatamisega on selleks korraks ühel pool.

Aga samas ei sulanud ta piisavalt ära, nii et õhtusel jooksutiirul astusin esimese kolmesaja meetri jooksul kaks korda lompi.

Ajasin hommikul kohvitassi ümber, nii et kogu laud lainetas. (Ärge laske end eksitada sõnast ‘tass’, see on ikka umbes pooleliitrine kopsik.)

Emakeelepäeval uuriti, kas inimesed teavad sõnade tähendust. Selgus, et ei tea. Ma ju hoiatasin! See on justnimelt selle tagajärg, et inimesed ei loe enam ilukirjandust. Kui sõnal on kontekst ümber, siis tekiks ehk mingi kahtlus, et äkki liiderlik ikkagi ei tähenda juhiomadustega inimest ja osavõtlik ei ole see, kes igal pool aktiivselt osaleb.
Ei, ma ei arva, et selle eest tuleks inimene risti lüüa. Maailm muutub, tahame või ei taha, lihtsalt kurb on see,  kui ta muutub kuidagi vaesemaks.

Otsisin kollaseid kingapaelu. Mis te arvate, et saate lihtsalt minna ja osta kollased kingapaelad. Mkmm. Kingapaelad on mustad, pruunid või valged. Kes kannab (kas kingapaelu üldse kantakse?) musti, pruune või valgeid kingapaelu, ah.

Alles vähem kui aasta tagasi suutsin suure vaevaga endale hankida uue telefoni, mis on klahvidega ja 8MP kaameraga. Nüüd teatab neetud Telia, et hakkab 3G võrku sulgema, ja loomulikult ei ole sellel telefonil 4G võimekust. Mis te tahate öelda, et ma pean lõpuks ikkagi 21. sajandisse kolima või?! Lootsin ikka kümme aastat veel vastu pidada.

Teisest küljest jällegi:

Auto ei jäänud vähemalt seisma tipptunnil keset Riia-Vabaduse ristmikku. Või mingil muul eriti ebasobival ajal või moel. Kui üldse on olemas taolisteks tülikusteks mingit sobivat moodi, siis toimugu see parklas ja päeval, kui sul pole ühtki kellaajalist kohustust.

Iga lumesulamispäev viib lähemale rattahooaja algusele ja tunnen, kuidas teed hakkavad mind tõmbama. Ükskõik, kas ja kui palju lund nauditud poleks, talvetardumusest ärkamine on ikka nagu esimest korda elus. Usun, umbes nii võis tunda Nipernaadigi.

Oleks ju võinud kohvitassi läpaka peale ka ümber kallata.

Mul on uus koduloom. Nimeks sai Berta (“Sevilla habemeajaja” majapidajanna järgi). Ta on nimelt saiajuuretis. Esimene sai läks aia taha, aga teine oli juba nagu päris.

Tervitasin kevade saabumist 15-kilomeetrise jooksuga.

Organiseerisin töö juurde tootmisvõimlemise (kontorijooga tegelikult). Jumalast mõnus on.

Ja mul on piletid Tambergi “Cyrano de Bergeraci” esietendusele.

*Lucia Berlin. Loetagu!

13 responses to “Elu on lihtsalt liiga kuradima raske*

 1. Eee … aga kõige tähtsam – kust said värvilised kingapaelad? Ja tootmisvõimlemise orgunni eest pikad-pikad paid!

  Meeldib

 2. Kõigepealt tahan öelda (tahtsin juba eelmise postituse all, aga siis läks jutt kannibalismile ja kompliment tundus antud kontekstis kuidagi sobimatu :)), et sa oled värskel profiilipildil imeilus.

  Aga värvilisi kinga/saapapaelu leida – jaa, tõeline peavalu.

  Kohvitasside, veiniklaaside jms läpaka läheduses aga on nii, nagu mu arvutidoktor ütleb: küsimus pole selles, KAS anum ümber läheb, küsimus on, MILLAL läheb.

  Liked by 1 person

  • P.S. Cyrano de Bergerac! Mul on selle ooperiga tugevad sidemed, mäletan eredalt 1976. aasta Estonia lavastuse sündi, isa oli tüki kunstnik.
   https://lavabaas.eamt.ee/?valik=lavabaas&id=860&page=1&s_nimi=1975

   Sul piletid esietendusele? Oo, tõeline maiuspala!

   Meeldib

   • Oo, väga põnev!
    Mul on väga hea meel, et Risto Joost Vanemuises Cyrano jälle lavale toob, see on täiesti suurepärane teos.
    Ooperite esietendustel käimine oli mul varem peaaegu et traditsioon (et siis hiljem erinevad solistide koosseisud ka ära vaadata), aga nüüd pole küll enam tükk aega juhtunud. Seda enam on põhjust elevil olla!

    Meeldib

    • Küsimus: kas sa kunagi ooperi peaproovi oled sattunud? (Lavaproovi, mis esietendusele eelneb, sisuliselt esietendus, ainult et vabamas, tooremas vormis.)

     Meeldib

     • Ei, ooperi puhul ei ole sattunud, aga üldse olen mõelnud, et tahaks ühe ooperilavastuse sündi kärbsena seinal jälgida.
      St nüüd mõtlen nii, kakskümmend viis aastat tagasi poleks mingil juhul tahtnud köögipoolest midagi teada, toona olin romantiliselt meelestatud hilisteismeline ja juba mõte sellest tundus talumatu, kuidas äsja Cavaradossi aariat laulnud tenor läheb koju ja teeb vorstivõileiba. Ühesõnaga, samastasin või tahtsin samastada lauljaid nende rollidega.

      Praegu huvitavad mind rollidest (mis, olgem ausad, on ooperis reeglina ikka üsna vaimuvaesed ja parimalgi juhul arhetüübid, mitte karakterid) märksa enam lauljad inimestena, kes nad on, kuidas muusikat mõtestavad jne.

      Liked by 1 person

      • Novot, mul on jälle see asi, et kogu mu lapsepõlv ja teismeaastad möödusid “kärbsena seinal” :), ja tänu sellele on teater kui niisugune minu jaoks mõneti rikutud. Õigemini, mitte rikutud, aga ma võtan igat tükki automaatselt kahel tasapinnal – valmisprodukt ja see, mida tean olevat nö. lava taga. Filmide puhul muide sama, kuigi mul filmimaailma telgitaguste kogemus puudub, aga film ning teater on ju illusioonid mõlemad.

       Aegu tagasi müüs näiteks Estonia pileteid ooperi- ja balletiesietenduste peaproovidele – huvitav, kas seda praktikat tänapäeval enam viljeldakse? Kui jaa, siis julgeksin soovitada. Kui veab, kujuneb vägagi värvikaks elamuseks igasugu apsude ja viimase minuti paanikatega jne. 🙂

       Liked by 1 person

 3. Kingapaelad (saapapaelad) tellisin netist, musta-punase ruudulised. Pakutakse nii värve kui mustreid https://saapapael.ee/kategooria/lapikud

  Liked by 1 person

 4. Karin Tõevere

  Tootmisvõimlemise, nii tore nimi 😀
  Kust seda saab, ilmselt mitte kaubamajast.

  Meeldib

  • Kui mina laps olin, oli “tootmisvõimlemine” igal hommikul raadioprogrammis. Ma muidu väldin nostalgiat, iseäranis nõuka-aegset, aga see kommentaar lausa sundis mind linki postitama 🙂
   https://elu.ohtuleht.ee/187840/seltsimehed-algab-tootmisvoimlemine

   Meeldib

   • Eks ma sellele vihjasingi, kuigi mul puudub ka nõukanostalgia kui niisugune (lihtsalt minuealiste puhul on asi sageli selles, et tegemist on üksnes lapsepõlve meenutamisega, mitte mingi ajastuspetsiifilise nostalgiaga).
    Aga jah, tootmisvõimlemise osas oli neil sisuliselt õigus, kui kogu ideoloogiline retoorika tootmisvõimekuse tõstmisest ja viisaastaku plaanide täitmisest maha kraapida, siis oli tegemist igati, khm, eesrindliku mõttega.

    Meeldib

  • Karinile – selleks käib meil kaks korda nädalas majas joogatreener/tantsuõpetaja Edith ja teeb soovijatega koosolekuruumis pool tundi sirutusi, venitusi, painutusi.

   Liked by 1 person

Kommenteeri

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s